Zakończono prace zewnętrzne w SP nr 6

Zakończono prace zewnętrzne w SP nr 6

- kategoria Aktualności, Edukacja, Miasto
fot. Stella Sobczak, UM Reda

30 października 2018 r. Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński podpisał umowę na „Rozbudowę i przebudowę Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie”. W minionym tygodniu – 10.05.2019r. – na dachu zawisła wiecha, co oznacza zakończenie prac zewnętrznych.

W ubiegłym roku wykonawca dopilnował rozebrania starego placu zabaw, wymieniono niestabilny grunt, wykonano wykopy pod fundamenty oraz zdemontowano kanalizację sanitarną w miejscu przeznaczonym na nowe skrzydło budynku. Teraz znajduje się tam przestrzeń pod nowe pomieszczenia dla „zerówki”, sale lekcyjne, sala konferencyjna, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjne, pokoje obsługi oraz gabinety – stomatologiczny i pielęgniarski. Rozbudowane skrzydło z istniejącym już budynkiem szkoły połączone zostało parterowym łącznikiem.

Na uroczyste zawieszenie wiechy na dachu SP nr 6 do szkoły przybyli radni i przedstawiciele Rady Rodziców, Urzędu Miasta oraz wykonawcy i projektanci inwestycji. Budowa jest na etapie zakończenia konstrukcji dachu, wkrótce rozpoczną się prace wewnątrz budynku. Dziś obiekt jest w stanie surowym zamkniętym. Termin zakończenia inwestycji przewiduje się na 29 października 2019 r.

Łącznie w SP nr 6 powstało ponad 1400 m powierzchni. Wartość inwestycji to ponad 6,2 mln zł. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu miasta Redy.

Źródło: SP nr 6, Urząd Miasta Reda

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *