Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 w Piątce

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 w Piątce

- kategoria Aktualności, Edukacja
Zakończenie roku szkolnego 18/19 / fot. dyr. Anna Milewska

19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Do szkolnej sali sportowej przybyli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Gościem reprezentującym władze miasta był Zastępca Burmistrza Miasta Redy pan Łukasz Kamiński.

W trakcie szkolnej uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie, którzy w tym roku szkolnym uzyskali najwyższe wyniki w nauce, świadectwa z wyróżnieniem oraz mieli dodatkowe osiągnięcia. Ważną częścią uroczystości było wręczenie świadectw, dyplomów, a także pamiątkowych fotografii i albumów wszystkim tegorocznym absolwentom szkoły. W tym roku szkołę opuszczają, po raz pierwszy po wprowadzonych zmianach w systemie oświaty, uczniowie klasy ósmej. Stąd też najważniejszą częścią tej uroczystości było właśnie huczne pożegnanie czternastu uczniów klasy ósmej oraz złożenie na ręce przybyłych do szkoły rodziców listów gratulacyjnych i podziękowań. Biorąc pod uwagę te okoliczności, wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zdjęcia absolwentów roku szkolnego 2018/2019.

Podczas akademii przez odchodzących uczniów przekazany został szkolny sztandar ich młodszym kolegom, którzy teraz reprezentować będą szkołę podczas ważnych uroczystości. Na koniec nie zabrakło krótkiego występu uczniów klasy siódmej i pełnych uczuć gratulacji, podziękowań oraz pożegnań odchodzących uczniów. Jednakże szkoła z absolwentami nie żegna się na dobre, ponieważ zgodnie z hasłem umieszczonym na okolicznościowej tablicy: „Do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć dalej”, szkoła życzy swoim absolwentom dalszych życiowych osiągnięć i zawsze zaprasza w swoje mury. O tym, że w dalszym ciągu absolwenci będą częścią szkolnej społeczności, niech świadczy pamiątkowe tablo absolwentów Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie roku szkolnego 2018/2019, które umieszczone zostało na szkolnym korytarzu i przypominać będzie o starszych kolegach. Więcej informacji szkolnych i zdjęć dostępnych jest na stronie internetowej SP nr 5.

Tekst i zdjęcia: dyr. Anna Milewska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *