Redzki Półmaraton Edukacyjny dla nauczycieli przedszkola

Redzki Półmaraton Edukacyjny dla nauczycieli przedszkola

- kategoria Aktualności, Edukacja

Prywatna Szkoła Podstawowa im. T. Halika oraz Niepubliczne Przedszkole „Przygoda” w Redzie zaprasza na Redzki Półmaraton Edukacyjny dla nauczycieli przedszkola. Odbędzie się on 19 października 2019 r. w Sali Dydaktycznej Prywatnej Szkoły Podstawowej im. T. Halika, przy ul. Norwida 57. Gazeta Redzka objęła patronat medialny nad wydarzeniem.

Wydarzenie organizuje zespół pod przewodnictwem Irminy Żarskiej, składający się z nauczycieli Prywatnej Szkoły Podstawowej im. T. Halika oraz Niepublicznego Przedszkola „Przygoda” w Redzie: Patrycji Lubaczewskiej-Molendy, Pauliny Masztalerek, Anny Kutwin i Janiny Czerwionke. Do współpracy zaproszono prelegentów z placówek edukacyjnych z Gdyni, Elbląga, Braniewa i Pruszcza Gdańskiego: Dorotę Kujawę-Weinke, Leszka Dowgiałłę, Joannę Węglarz, Beatę Chojnowską-Gąsiorek, Aleksandrę Kwaśniewską i Bognę Nyczównę-Perucką.

Półmaraton rozpocznie się o godzinie 9:00. Już 10 minut później Beata Chojnowska-Gąsiorek, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni, opowie o „Hologramach w edukacji przedszkolnej„. Od 11:00 do 12:00 trwać będzie wykład „Antki XXI wieku – o znajomości liter„, który poprowadzi Aleksandra Kwaśniewska, neurologopeda w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim i Terapeutycznym Punkcie Przedszkolnym „Niebieski Koralik”. O 12:15 nastąpi kolejny punkt programu, czyli „Rozwijanie umiejętności społecznych w przedszkolu„, prowadzony przez Joannę Węglarz, psycholog i właścicielkę Studia Psychologicznego w Gdyni. 15 minut później Dorota Kujawa-Weinke, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu, opowie podczas wykładu „Czytanie – jak nie zachwyca, kiedy zachwyca! Moje doświadczenia w oswajaniu dzieci z literaturą w przedszkolu” o zachęcaniu dzieci w wieku przedszkolnym do lektury. Dwa ostatnie bloki tematyczne to: „Podążając za przedszkolakami – kreatywne zajęcia inspirowane pytaniami dzieci” Bogny Nyczówny-Peruckiej, nauczycielki wychowania przedszkolnego i właścicielki przedszkola „Nibylania” w Rokitnicy oraz „”Przejęzyczenia” w komunikacji z dzieckiem” Leszka Dowgiałło, profilaktyka.

Uczestnictwo w półmaratonie jest bezpłatne. Jego celem jest między innymi: promowanie idei aktywnej edukacji, nawiązywanie międzyprzedszkolnej współpracy, promowanie miasta Redy jako miejsca sprzyjającego kreatywnej edukacji, inspirowanie nauczycieli do realizacji podstawy programowej z wykorzystaniem nowatorskich pomysłów edukacyjnych oraz zapoznanie nauczycieli ze sprawdzonymi rozwiązaniami, gwarantującymi sukces edukacyjny.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *