„Redzka Piątka pływa na piątkę” – zajęcia edukacji żeglarskiej w SP nr 5

„Redzka Piątka pływa na piątkę” – zajęcia edukacji żeglarskiej w SP nr 5

- kategoria Ciekawostki, Edukacja, Miasto, Sport, Wydarzenia
fot. dyr. Anna Milewska

Z ogromną dumą i zadowoleniem informujemy, że w maju rozpoczną się w naszej szkole zajęcia edukacji żeglarskiej, które poprowadzi Stowarzyszenie Yacht Club Rewa w ramach trzeciej edycji projektu „Redzka Piątka pływa na piątkę – żeglarstwo naszą pasją i kuźnią charakteru”.

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Miasto Reda w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, co oznacza, że będzie bezpłatny dla naszych uczniów. W projekcie uczestniczyć mogą także w formie wolontariatu zainteresowani nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice, którzy sprawować będą opiekę nad dziećmi podczas przejazdów autokarem do Rewy. Udział w projekcie jest dla części naszych uczniów i pracowników szkoły wznowieniem przyjaźni zawartej z trenerem Yacht Clubu Rewa Januszem Frąckowiakiem i jego wspaniałymi współpracownikami.

W zajęciach żeglarstwa prowadzonych przez żeglarzy z Rewy uczestniczyć mogą chętni uczniowie klas 3-8 Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie. Pierwsza część zajęć to zajęcia teoretyczne, które odbywają się na terenie naszej szkoły. Dla uczniów biorących udział w poprzednich edycjach zajęć edukacji żeglarskiej są przypomnieniem i rozszerzeniem zdobytych informacji, a dla uczniów rozpoczynających swoją przygodę z żeglarstwem – źródłem wiedzy niezbędnej przed pierwszym wejściem na pokład prawdziwej żaglówki. Zajęcia praktyczne na wodach Zatoki Puckiej rozpoczną się już 20 maja i odbywać się będą popołudniami jeden raz w tygodniu. Zakończą się Trzecimi Szkolnymi Regatami w klasie Puck, które rozegrane zostaną w końcówce roku szkolnego 2018/2019 w Rewie. Dla najlepszych załóg przewidziano wręczenie pucharów i drobnych niespodzianek.

Wstępny harmonogram zajęć praktycznych (wyjazdów do Rewy): poniedziałki – 20 maja, 27 maja, 3 czerwca, 10 czerwca. Zbiórka w szkole o godzinie 15:15, powrót do szkoły około godziny 19:15. Regaty zaplanowano na czwartek 13 czerwca. W zależności od występujących warunków pogodowych terminy mogą ulec zmianie.

Osoby zainteresowane zajęciami żeglarskimi, które jeszcze nie zgłosiły swojego udziału zapraszamy do zgłoszenia się poprzez złożenie stosownej deklaracji w sekretariacie szkoły. Zachęcamy chętnych uczniów, zainteresowanych rodziców i nauczycieli do wpisania się na listę uczestników projektu i wzięcia udziału w niezapomnianej przygodzie żeglarskiej w pobliskiej Rewie.

Tekst: Dyrektor SP nr 5 w Redzie, Anna Milewska

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *