Książki na wyciągnięcie ręki – w Redzie działa już pierwsza Biblioteczka Plenerowa

Książki na wyciągnięcie ręki – w Redzie działa już pierwsza Biblioteczka Plenerowa

- kategoria Aktualności, Ciekawostki, Kultura, Miasto, Wydarzenia
fot. Tomasz Kłeczek GAZETA REDZKA

„Domek na książki” stanął w Miejskim Parku Rodzinnym. Do dyspozycji mieszkańców oddano m.in. literaturę dziecięcą, młodzieżową, poradniki i kryminały.

Wśród autorów pozycji w księgozbiorze znajdują się popularni pisarze polscy i zagraniczni, np. Remigiusz Mróz, Jo Nesbo, Camilla Läckberg czy Daniel Steel. Interesujące tytuły można po prostu wziąć, a po przeczytaniu oddać dla kolejnych chętnych albo przynieść pozycje z własnych zbiorów. Nie obowiązują karty biblioteczne czy terminy zwrotu. Z inicjatywą utworzenia Biblioteczki w Redzie zwróciła się do Miejskiej Biblioteki Publicznej radna Rady Miejskiej pani Teresa Tkaczyk.

Plenerowa Biblioteczka przypadła do gustu mieszkańcom, redzianie z chęcią sięgnęli po czekające na nich tytuły. Entuzjazmu nie krył również Burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński: „Fajna i ciekawa inicjatywa wyjścia z książką papierową do ludzi. Jest też ławeczka, żeby można było na zewnątrz przysiąść i poczytać. Będziemy musieli oczywiście dbać o księgozbiór, sprawdzać go – będą to robili pracownicy biblioteki”. 

„Chcieliśmy wzbogacić czytelnictwo o nową formę udostępnienia książek” – dodaje pani Bożena Natzke, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie.

Biblioteka plenerowa to wyjątkowa wypożyczalnia, dostępna przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Książki oznakowano specjalną pieczątką, którą można później znakować też nowe, dołożone pozycje. Biblioteczka znajduje się w Miejskim Parku Rodzinnym, obok placu zabaw dla dzieci.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *