Jak spędzić ferie w Redzie? Podpowiadamy!

Jak spędzić ferie w Redzie? Podpowiadamy!

- kategoria Aktualności, Ciekawostki

Tegoroczne ferie zimowe, jak i wiele poprzednich, w naszym regionie nie kojarzą się już z białym puchem. Wyjście na sanki, lepienie bałwana czy bitwa na śnieżki to zabawy, które niestety są rzadkością. Dzieci większość czasu spędzają w domu, przed ekranami telefonów oraz telewizorów. Jednak możemy uniknąć zimowej nudy i skorzystać z różnorodnych atrakcji w naszym mieście. W Redzie jest przecież kompleks, do którego przyjeżdżają tysiące osób z całego kraju, by skorzystać z oferty parku wodnego. Ale Aquapark Reda to znacznie więcej niż Aquapark – każdy znajdzie tu rozrywkę dla siebie. Oto nasza propozycja na kreatywne ferie z dzieckiem w mieście!

Spacer do rekinów

Obserwacja tych wspaniałych ryb to przyjemność sama w sobie. Dla dziecka będzie to również nie lada przeżycie. Gigantyczne akwarium znajduje się na parterze, zaraz za spiralą z wodnym oczkiem, notabene również pełnym ryb. Popołudniowy spacer będzie znacznie ciekawszy, gdy uwzględnimy w nim właśnie odwiedziny redzkiego akwarium. Można wspólnie liczyć rekiny i inne kolorowe ryby, nadawać im imiona oraz po prostu podziwiać. Co najważniejsze, wstęp do tej strefy jest bezpłatny i dostępny przez cały dzień! Naszym zdaniem to punkt obowiązkowy najbliższych zimowych ferii.

Z papugami za pan brat

Empiryczne poznawanie świata jest dla najmłodszych najlepszą lekcją. Nasza pociecha uczy się relacji ze zwierzętami i z bliska poznaje różne gatunki. Na trzecim piętrze budynku Aquacentrum znajduje się popularna Papugarnia, w której mieszka blisko 50 bajecznie kolorowych ptaków. Są niezwykle przyjacielskie i cieszą się z każdych odwiedzin. Można je karmić, głaskać, a z niektórymi nawet rozmawiać. Wyjście do Papugarni to przeżycie zarówno dla osoby dorosłej, jak i dla dziecka. Wstęp zaczyna się od kilkunastu złotych, w ofercie są też bilety grupowe. Należy jednak pamiętać, że papugi potrzebują chwili dla siebie, dlatego między 14:30 a 15:30 trwa sjesta.

 

Żywe gady i morze klocków

Klub dla dzieci Aquś powstał z myślą o najmłodszych mieszkańcach Redy, którzy w gronie rówieśników chcą bawić się i poznawać świat. Klub jest nietypowy, bo w jego pomieszczeniach mieszkają najbardziej egzotyczne stworzenia. Za szybami wielkich terrariów zobaczyć można prawdziwe krokodyle, anakondę, pytona, boa dusiciela i wiele innych gatunków węży. Ponadto można zobaczyć prawdziwe kameleony, gekony, warany, tarantule oraz patyczaki. Lepszej lekcji przyrody nie znajdziemy w całym regionie. Warto wybrać się do „Aqusia” na dłużej, bo w przestronnej bawialni jest milion klocków, a ich układanie to frajda nawet dla większych dzieci. Strefa czynna jest od 11:00 do 19:00, bilet łączony kosztuje tylko 20 zł.

 

Drifting za młodu

Niepozorne pojazdy, które przypominają małe gokarty, to tak naprawdę specjalne maszyny do driftowania. Akademia Driftingu zlokalizowana jest tuż obok drugiego wejścia, ale za sprawą charakterystycznych dźwięków łatwo ją zlokalizować. Wykwalifikowani instruktorzy uczą, jak bezpiecznie wprowadzać pojazd w poślizg i mieć z tego wielką frajdę. Redzkie Crazy Carts zapewniają porcję adrenaliny, choć dla młodszych to po prostu świetna zabawa na torze wyścigowym. Co ważne, z oferty Akademii Driftingu mogą korzystać nawet 3-latki. Niezapomniana, 10-minutowa przejażdżka kosztuje 30 zł. Warto wybrać się na tor w grupie, bo wtedy emocji podczas driftingu będzie jeszcze więcej.

Słodkie i pluszowe ferie

Kreatywne wykorzystanie wolnego czasu w ferie to cel każdego rodzica, dlatego warto z bliska przyjrzeć się ofercie Cukrowni, która również mieści się w budynku Aquacentrum. Przestrzeń rzuca się w oczy za sprawą kolorowych lizaków i zabawnych pluszaków, a wszystko zostało wykonane własnoręcznie podczas specjalnych warsztatów. Ich cena zaczyna się już od 20 złotych. Poznanie tajników szycia i robienia lizaków będzie z pewnością ciekawym urozmaiceniem zimowych ferii.

 

Przejście do innego wymiaru

Kino 7D oraz Planeta VR to miejsca unikatowe w naszej okolicy. Dzięki nim można przenieść się do zupełnie innego, czasem zabawnego, a czasem przerażającego świata. Podczas kinowych seansów będziesz mieć wrażenie uczestniczenia w filmie, bo obraz jest przestrzenny. Fotele się ruszają, pada deszcz, wieje wiatr, i coś łapie z nogi. Natomiast w strefie wirtualnej rzeczywistości za pomocą specjalnych gogli masz możliwość wejść na Mount Everest, przejść po linie nad kanionem czy zawalczyć w ringu z mistrzem boksu. Ogrom przeżyć przy niewielkim koszcie, bo bilet kosztuje już od 15 złotych.

 

 

Multimedialnie z książkami

Nie każdy jeszcze wie, że na trzecim piętrze budynku znajduje się filia miejskiej biblioteki. Jednak strefa nie przypomina tradycyjnej wypożyczalni. Pomieszczenie zostało wyposażone w stanowiska komputerowe oraz komfortowe siedziska, gdzie można w spokoju zagłębić w się w dowolnej lekturze. Co ważne, redzka Mediateka oferuje również coraz popularniejsze e-booki.

 

Bogactwo oferty w Aquacetrum przyprawia o zawrót głowy. A to jeszcze nie koniec. Na parterze funkcjonują przecież sklepy i restauracje, które także mogą być miłym miejscem na rodzinne wyjście. Jest też coś dla nastolatków – czas wolny od szkoły można wykorzystać na ogólnorozwojowy trening w Aqua Fit & Squash. W najnowocześniejszym klubie fitness każdego dnia można skorzystać z porad trenera i poćwiczyć na najlepszym sprzęcie. Mnóstwo pozytywnych emocji dostarczy również godzina na korcie squash, gdzie można zorganizować mini turniej. Mamy nadzieję, że po tym artykule już wiesz, jak Twoje dziecko spędzi najwspanialsze ferie w Redzie!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *