Intensywna noc wejherowskiej drogówki

Intensywna noc wejherowskiej drogówki

- kategoria Na sygnale
Fot. pomorska.policja.gov.plFot. pomorska.policja.gov.pl

Wczoraj w nocy policjanci ruchu drogowego z Wejherowa zatrzymali Mitsubishi, którego prowadzący pojazd miał ponad 1,5‰ alkoholu w organizmie. Trzy i pół godziny później ponownie zatrzymano – tym razem za kierownicą Opla – tego samego mężczyznę.

Podczas drugiej interwencji namawiał on funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności w zamian za przyjęcie łapówki. Teraz za jazdę „na podwójnym gazie” grozi mu do dwóch lat więzienia, za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej – nawet do 10 lat.

Wczoraj około 2:00 w nocy na terenie Redy policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Mitsubishi. Podczas legitymowania oraz kontroli trzeźwości okazało się, że 49-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy oraz zabezpieczyli samochód, uniemożliwiając kontynuowanie jazdy. Tej samej nocy, trzy i pół godziny później, na terenie Rumi policyjny patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę Opla Astra. Podczas rozmowy wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna podjął próbę ucieczki, ale po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mundurowi sprawdzili jego trzeźwość, badanie alkotestem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. 49-latek nie miał przy sobie prawa jazdy, bo wcześniej tej samej nocy zostało mu ono zatrzymane przez patrol drogówki w Redzie. Podczas wykonywania czynności służbowych przez policjantów, kierowca zaproponował im łapówkę. Nietrzeźwy mężczyzna został więc zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Dzisiaj został przesłuchany, postawiono mu dwa zarzuty: dotyczący kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawiania wolności do lat 2 i wysoka grzywna, oraz zarzut dotyczący obietnicy udzielenia korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, osobie pełniącej funkcję publiczną, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Źródło: pomorska.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *