Fabryka Kultury będzie rozbudowana

Fabryka Kultury będzie rozbudowana

- kategoria Aktualności, Ciekawostki, Fabryka Kultury, Kultura, Miasto
fot. Tomasz Kłeczek, GAZETA REDZKA

25 kwietnia 2019 roku podpisano umowę na rozbudowę Miejskiego Domu Kultury w Redzie. Wykonawcą inwestycji będzie firma z Kiełpina.

Zabiegi o rozbudowę trwały od ponad dwóch lat, projekt budowlany czeka od 2016 roku. Wtedy to uzyskano w Starostwie Powiatowym pozwolenie na remont. Projekt zaakceptował Starosta Wejherowski, który udzielił pozwolenia na budowę, obejmującą przebudowę i rozbudowę budynku Miejskiego Domu Kultury w Redzie. Niewiele brakowało, by rozbudowa Fabryki Kultury udała się w minionym roku. Niestety, zwycięski wykonawca w niemal ostatniej chwili wycofał się z projektu, co zmusiło redzki Dom Kultury do chwilowego wycofania się z inwestycji. W tym roku nic nie stanęło na przeszkodzie.

Prace nad nową inwestycją będą trwały niemal rok i obejmą dobudowanie większej sali widowiskowej (200 osób), pracownie warsztatowe, pomieszczenia biurowe oraz powiększenie części magazynowej. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść 1635850 zł, ale miasto uzyskało dofinansowanie w wysokości 328 tys. zł. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma M-INVEST z Kiełpina. Jeżeli tym razem nic nie stanie zleceniodawcy na przeszkodzie, prace rozpoczną się w przyszłym roku.

Info: Fabryka Kultury Reda

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *