Europa dawniej, dzisiaj i jutro

Europa dawniej, dzisiaj i jutro

- kategoria Aktualności, Edukacja, Polska

Koniec wakacji letnich i początek roku szkolnego był dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Redzie czasem realizacji projektu Eurocamp „Europa dawniej, dzisiaj i jutro”. Projekt został dofinansowany przez organizację „Polsko–Niemiecka Współpraca Młodzieży” oraz przez Urząd Miasta Redy.

Uczniowie SP3, wraz z gośćmi z Gifhorn oraz z Sankt Petersburga, pracowali w międzynarodowych grupach. Wymyślali tytuły gazet i czasopism, tworzyli stopki redakcyjne, określali odbiorców gazet, koszty wydania oraz częstotliwość ukazywania. Pisali również artykuły na wylosowany temat, wśród których znalazły się: hobby, mieszkania, moda, rola i zadania kobiet i mężczyzn, szkolnictwo, komunikacja, pieniądze i waluta, sławni ludzie, wynalazki, religia. Każdy temat był opisywany w trzech aspektach – jak było w przeszłości, jak jest obecnie i jak będzie w przyszłości. Każdego dnia wspólnej pracy projektowej odbywała się prezentacja napisanych artykułów. Na jedną z nich został zaproszony Dyrektor SP 3 oraz rodzice uczniów biorących udział w projekcie. W ostatnim dniu projektu zaproszeni z Urzędu Miasta Redy goście oraz uczniowie SP3 mieli okazję posłuchać prezentacji oraz obejrzeć efekty pracy grup międzynarodowych.

Uczniowie z Niemiec, Rosji i Polski wspólnie spędzali wolny czas – śpiewali piosenki, przygotowywali posiłki, uczestniczyli w wycieczkach do Helu, Jastarni, Swołowa i Gdańska. Miłą atrakcją był także wieczór w kręgielni.

Realizacja projektu przyczyniła się do wzmocnienia motywacji do nauki języków obcych, poznania innych kultur, przełamywania pewnych stereotypów, promowania naszego miasta i regionu.

Tekst i zdjęcia: Mariola Szreder, Grażyna Napieraj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *