Dziękujemy za pokazanie… czyli Święto Komisji Edukacji Narodowej w SP3 w Redzie

Dziękujemy za pokazanie… czyli Święto Komisji Edukacji Narodowej w SP3 w Redzie

- kategoria Edukacja

„Dziękujemy za pokazanie nam,
że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć
że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,
że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni”.

Takie i podobne życzenia padały w dniu dzisiejszym w instytucjach związanych z oświatą z okazji Dnia Nauczyciela. Również w naszej szkole nie zabrakło podziękowań i ciepłych słów.

Jak co roku, 14 października cała społeczność SP3 spotkała się na hali, by wspólnie celebrować święto KEN. W części oficjalnej dyrektor szkoły Jan Skrobul przypomniał krótko historię KEN oraz złożył życzenia pedagogom, pracownikom i uczniom. Ponadto była to również okazja, by wręczyć dwudziestu trzem nauczycielom nagrody dyrektora, które otrzymali: Justyna Zabrodzka, Estera Miotk, Agnieszka Brzezińska, Bogumiła Deksnait-Naczk, Teresa Dopke, Alicja Formella, Ewa Ryś, Katarzyna Paradowska, Patrycja Hewelt-Skrobul, Izabela Jastrzębska-Pawłowska, Barbara Kisiel, Małgorzata Terlecka, Marta Semmerling, Mariola Szreder, Marlena Skowrońska, Tomasz Grodzicki, Hanna Zwierzycka, Justyna Potrykus, Mirosława Niewiadomska, Barbara Stenzel, Barbara Mikuś, Mirosława Wróblewska, Beata Zawal-Brzezińska.

Natomiast dwie nauczycielki otrzymały w tym roku nagrodę Burmistrza Miasta Redy za wybitne osiągnięcia edukacyjne i pedagogiczne: Katarzyna Danisewicz oraz Grażyna Napieraj. Nie zabrakło również życzeń od przedstawicieli Rady Rodziców. Przewodnicząca RR podziękowała pedagogom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym i obsługi oraz samym uczniom za trud włożony w poszerzanie horyzontów myślowych.

Część artystyczna przygotowana przez panie: Mirosławę Niewiadomską oraz Hannę Rojek była podzielona na dwie sceny. W pierwszej zaprezentowano scenkę z pokoju nauczycielskiego, w której uczniowie zaprezentowali bolączki współczesnego nauczyciela. Natomiast druga odsłona prezentowała scenkę z wizytacji szkoły przez inspektora na podstawie lubianej przez uczniów sagi książek pt. Mikołajek, której autorem jest René Goscinny. Uczniowie wcieleni w role nauczycieli i uczniów efektownie, w ciekawy sposób zaprezentowali swoje postacie. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Eliza Prasowska, która przygotowała chór.

Tekst: Hanna Rojek

Zdjęcie: Teresa Dopke

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *