Dni Redy: Redzkie Igrzyska Sportowe [FOTORELACJA]

Dni Redy: Redzkie Igrzyska Sportowe [FOTORELACJA]

- kategoria Miasto, Sport
Fot. Marcin Bruniecki GAZETA REDZKAFot. Marcin Bruniecki GAZETA REDZKA

W sobotę (15.06) od godziny 13.00 do rywalizacji przystąpiło łącznie ponad 80 uczniów z redzkich podstawówek. Głównym celem zawodów była integracja i dobra zabawa najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Igrzyska odbywały się w dwóch kategoriach : dziewcząt oraz chłopców. W każdej kategorii znajdowało się po 8 drużyn. Zespoły kolejno od A do H składały się z 5 zawodników. W drużynach znajdowali się uczniowie z różnych redzkich szkół.

Igrzyska rozpoczęły się wielkim przemarszem uczestników po bieżni lekkoatletycznej. Po przywitaniu młodych sportowców zaczęto rywalizację. Wszyscy biorący udział mieli okazję startować w takich konkurencjach jak : skok w dal (gdzie sumowano skoki wszystkich zawodników z danej drużyny), skoki w workach 5×20 metrów, przeciąganie liny oraz sztafeta 5×100 metrów. Za 1 miejsce przyznawano 6 punktów, 2 – 5pkt, 3 – 4pkt, 4 – 3pkt, 5 i kolejne – 2pkt. Warto tutaj podkreślić, że zawodnicy i zawodniczki z każdego zespołu wcześniej nie mieli szansy razem startować w jednej drużynie. O tym, kto do jakiej drużyny trafił, decydowało losowanie. Nie przeszkodziło to chłopcom i dziewczynkom z różnych szkół we wzajemnym dopingu i współpracy w tym pięknym sportowym wydarzeniu naszego miasta.

Fot. Marcin Bruniecki GAZETA REDZKA

Nagrody oraz medale wszystkim uczestnikom wręczali m. in. Posłanka na Sejm Henryka Krzywonos, Burmistrz Miasta Reda Krzysztof Krzemiński, Dyrektor MOSiR Jerzy Conradi oraz radni naszego miasta. Wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego i dyrektorom szkół biorących udział w świętowaniu dnia sportu na obiektach MOSiR-u bardzo mocno dziękujemy  za świetne przygotowanie swoich uczniów do wydarzenia.

 

Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży – Mini Mundial 2019

O godzinie 15:00 na głównej płycie boiska rozegrany został Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży – Mini Mundial 2019. Organizatorem zawodów była Fundacja „Uśmiech Dziecka Sportowa Jedyneczka”, MOSiR Reda oraz UM Reda. Zawody rozegrano w 3 kategoriach wiekowych, a frekwencja dopisała dzięki wspaniałej pogodzie. Swoje umiejętności piłkarskie mogli pokazać zarówno chłopcy, jak i dziewczynki (reprezentowały drużynę Portugalii), które w finale uległy drużynie Włoch 3:1. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, medal oraz nagrodę rzeczową. Klasyfikacja końcowa:

Kategoria 2010 i młodsi:

1. Włochy

2. Portugalia

3. Francja

4. Hiszpania

5. Niemcy

6. Brazylia

7. Szwajcaria

8. Anglia

Kategoria 2007 i młodsi:

1. Niemcy

2. Włochy

3. Portugalia

4. Holandia

Kategoria 2004 i młodsi:

1. Peru

2. Brazylia

3. Argentyna

4. Boliwia

Mecz piłkarski o mistrzostwo V ligi

Orlęta Reda na własnym boisku podejmowała zespół Orzeł Trąbki Wielkie. Wynik spotkania już w drugiej minucie gry otworzyli przyjezdni. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania  po bramce Tomasza Stępnia (Orlęta Reda). Do przerwy mieliśmy wynik 1-1. W drugiej części gry wynik nie uległ już zmianie, a zespoły podzieliły się punktami.

MOSiR

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *