Dni Redy: Turniej Baśki Kaszubskiej

Dni Redy: Turniej Baśki Kaszubskiej

- kategoria Miasto, Sport
Fot. MOSiRFot. MOSiR

16 czerwca podczas Dni Redy odbył się Turniej Baśki Kaszubskiej. W zmaganiach wzięło udział aż 48 osób.

Rywalizacja toczyła się przy dwunastu stolikach, z których dwie osoby z najwyższą liczbą punktów awansowały do finału. Wyłoniono 24 osoby, które nadal toczyły karciany bój o główną nagrodę – telewizor marki Philips, ufundowany przez Przewodniczącego Rady Miasta Redy Pana Kazimierza Okroja.

Finałowa runda trwała 32 rozdania. Zwycięzcy ze stolików 1-6 rywalizowali między sobą o wygraną. Żeby liczyć się w końcowym rozrachunku, trzeba było wygrać przy swoim stoliku i zgromadzić jak największą liczbę małych punktów stolikowych.

Najlepszy okazał się  Jerzy Stenka z Redy, który pokonał rywali w pierwszej rundzie eliminacyjnej oraz w drugim etapie. I to Jerzy Stenka  odebrał z rąk dyrektora MOSiR-u Reda Jerzego Conradi nagrodę główną. Drugie miejsce zajął Stanisław Czoska, a na trzecim miejscu uplasował się  Eugeniusz Dampc. Tuż za podium znalazł się pan Jan Lica. Sześciu najlepszych graczy otrzymało nagrody rzeczowe, a zwycięska czwórka pamiątkowe puchary. Każdy z uczestników, który przebrnął pierwszą rundę, otrzymał okolicznościowy medal. Już teraz zapraszamy wszystkich pasjonatów tej gry do zapisów w Redzkiej Lidze Baśki Kaszubskiej, która wystartuje w listopadzie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *