Budżet Obywatelski 2020 – znamy wyniki!

Budżet Obywatelski 2020 – znamy wyniki!

- kategoria Aktualności, Miasto

Znane są już wyniki Budżetu Obywatelskiego 2020 w Redzie! Oddano łącznie 2978 głosów – wszystkie ważne.

Najwięcej głosów otrzymał projekt pod nazwą „Boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 2 w Redzie”, który zdobył aż 544 głosy. „Celem projektu jest stworzenie boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 2, które umożliwiłoby grę w piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. Istotą projektu jest przystosowanie istniejącej powierzchni asfaltowej do nowej roli. Nowopowstała infrastruktura sportowa służyłaby nie tylko uczniom, ale wszystkim mieszkańcom Redy. Celem pośrednim byłoby wzmocnienie postaw prozdrowotnych wśród uczniów poprzez promocję sportu.” – czytamy w celach projektu, który ma być zlokalizowany na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Redzie.

Na drugim miejscu znalazł się projekt „Remont chodnika w ciągu ulicy Długiej na odcinku ok. 200 mb”. Zdobył on aż 473 głosy. Na trzecim miejscu jest projekt „Budowa oświetlenia na placu zabaw, małym boisku i doposażenie placu zabaw w nowe urządzenia oraz stanowisko gimnastyczne” na który zagłosowało 355 osób.

Na liście zwycięskich projektów znalazły się także:

  • Bezpieczne, oświetlone i utwardzone przejście piesze przez las z dzielnicy Reda Betlejem do stacji SKM Reda Pieleszewo (354 głosy);
  • Rozbudowa miejsca do aktywnego wypoczynku – na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 (229 głosów).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *