Od 30 maja rowery MEVO bez funkcji rezerwacji

Od 30 maja rowery MEVO bez funkcji rezerwacji

- kategoria Aktualności, Ciekawostki, Miasto
facebook.com/rowerMevo/

Od 30 maja do 14 sierpnia użytkownicy Systemu Metropolitalnego MEVO nie będą mogli dokonywać rezerwacji jednośladów – poinformował 15 maja operator systemu na swoim oficjalnym koncie na popularnym serwisie społecznościowym.

Po ponownym uruchomieniu funkcji rezerwacji zmienią się zasady jej działania – rower będzie można zarezerwować maksymalnie na 5 minut, trzy razy na dobę.

Póki co obowiązuje regulamin mówiący o możliwości rezerwowania roweru na 15 minut. Nadchodzące zmiany mają przyczynić się do zwiększenia dostępności rowerów, co poprawi funkcjonowanie systemu. Ogłoszenie wzburzyło internautów. Pojawiły się zarówno popierające decyzję komentarze, jak i te zapowiadające zaprzestanie korzystania z systemu. Użytkownicy obawiają się, że bez możliwości dokonania rezerwacji, potrzebny im jednoślad „odjedzie z kimś innym”. Obawy zdają się być uzasadnione – przy tak ograniczonej flocie, turyści korzystający z MEVO mogą „odebrać” mieszkańcom newralgiczne sztuki.

Choć – jak czytamy w starszych postach – System Roweru Metropolitarnego nie jest jeszcze w pełni stabilny, sytuacja polepsza się z dnia na dzień, zwłaszcza w kwestii wymiany baterii czy liczby pojazdów oczekujących na usunięcie usterek.

facebook.com/rowerMevo/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *