Nie zostawiaj dziecka w samochodzie!

Nie zostawiaj dziecka w samochodzie!

- kategoria Aktualności, Ciekawostki, Komunikaty, Na sygnale
UWAGA UPAŁY

Ze względu na piękną, słoneczną pogodę oraz upał panujący w naszym regionie, apelujemy o zachowanie najwyższej ostrożności. Pamiętajmy o wymagających naszej opieki – dzieciach, osobach niepełnosprawnych czy seniorach. W żadnym przypadku nie pozostawiajmy ich – nawet na chwilę – w samochodach bądź na otwartym terenie, gdzie grozi im przegrzanie albo porażenie słoneczne. Nie zapominajmy też o zwierzętach, które również cierpią z powodu upałów.

Wystarczy naprawdę niewiele, czasem tylko kilka minut w zamkniętym, gorącym samochodzie, aby organizm dziecka przestał prawidłowo funkcjonować. Pamiętajmy o dzieciach, osobach niepełnosprawnych i seniorach – nie pozostawiajmy ich w zamkniętych samochodach, czy miejscach mocno nasłonecznionych na otwartym terenie. Takie postępowanie zagraża ich życiu!

​Nie możemy zapomnieć także o zwierzętach – one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie czworonoga w samochodzie czy na słońcu, naraża go na cierpienie, a nawet utratę życia! Pamiętajmy, aby zapewnić zwierzętom dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu.

Policjanci radzą także, by podczas podróży z dzieckiem zostawiać na tylnym siedzeniu coś, co dodatkowo zmusi nas do otwarcia tylnych drzwi, zanim odejdziemy od samochodu. Zdarza się, że dzieci zasypiają w czasie jazdy i przez to nie są w stanie przypomnieć nam o swojej obecności. Dlatego za każdym razem sprawdzajmy czy nie zostawiliśmy dziecka na tylnym siedzeniu.

Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *