Wystawa BeateMarie Busch z Waldbronn

Wystawa BeateMarie Busch z Waldbronn

- kategoria Aktualności, Artyści, Kultura, Wydarzenia
Annemarie Busch fot Zygmunt Pałasz

W niedzielę 2 czerwca wejherowskie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko–Pomorskiej gościło artystów z Redy i niemieckiego Waldbronn. W tym dniu odbył się wernisaż wystawy malarstwa Beatemarie Busch z Waldbronn i jej redzkich przyjaciół.

Wystawa jest efektem współpracy miast partnerskich na polu kultury i sztuki. Dzięki staraniom Towarzystwa Przyjaźni Reda-Waldbronn, artyści z „Kunsztu” już dwukrotnie gościli w Waldbronn, prezentując głównie prace malarskie, haft, fotografię i biżuterię.

Wystawa Beatemarie Busch pt. „Introverted Viev” przedstawia prace powstałe w latach 2013-2016. Są to obrazy wykonane w technice tempery oraz tuszem na folii. W oddzielnej części wystawy 4 artystki ze Stowarzyszenia „Kunszt”: Beata Zawal-Brzezińska, Ewa Świderska-Mądry, Barbara Terlecka i Elżbieta Bieńko-Kornacka, prezentują obrazy związane tematycznie z człowiekiem i jego wnętrzem.

Wystawa wpisuje się w tegoroczne obchody Dni Redy, których kulminacja przypada w najbliższy weekend. Prace można oglądać do 21 czerwca w wejherowskim muzeum. Więcej szczegółów na temat wystawy i artystek w tekście tutaj.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *