Specjalna komisja badała miejsce wypadku śmiertelnego w Redzie

Specjalna komisja badała miejsce wypadku śmiertelnego w Redzie

- kategoria Aktualności, Miasto, Na sygnale, Wydarzenia
fot. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

W piątek 7 czerwca policjanci z pionu dochodzeniowo-śledczego wejherowskiej drogówki, Straży Pożarnej oraz zarządca drogi spotkali się w Redzie, gdzie 22.05.2019 br. doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym – po kilku dniach od kolizji w szpitalu zmarł rowerzysta. W ramach spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to procedura, która uruchamiana jest w momencie, gdy na danej drodze dochodzi do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wchodzący w skład takiego zespołu, np. policjanci z drogówki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej, spotykają się w miejscu, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w których były ofiary śmiertelne.

22 maja 2019 roku policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie przy rondzie na ul. Gniewowskiej. Funkcjonariusze ustalili, że rowerzysta, jadący po chodniku zderzył się z pieszą, rower przewrócił się i mężczyzna upadł na chodnik. Cyklista został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna zmarł po kilku dniach. Również piesza uczestniczka tego zdarzenia doznała obrażeń ciała. Głównym celem tego spotkania komisji było sprawdzenie poprawności infrastruktury drogowej.

Info i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *