Redzki Półmaraton Edukacyjny dla nauczycieli przedszkola

Redzki Półmaraton Edukacyjny dla nauczycieli przedszkola

- kategoria Aktualności, Edukacja, Miasto

Data 19 października 2019 roku na długo utrwali się w pamięci nauczycieli, którzy spotkali się w Redzie, żeby wzbogacić swój warsztat pracy. Tego dnia odbył się Redzki Półmaraton Edukacyjny dla nauczycieli przedszkola, zorganizowany przez zespół nauczycieli z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. T. Halika (panie: Irminę Żarską, Patrycję Lubaczewską-Molendę i Paulinę Masztalerek) oraz Niepublicznego Przedszkola „Przygoda” w Redzie (panie: Annę Kutwin oraz Janinę Czerwionke).

Konferencja uzyskała honorowy patronat burmistrza Miasta Redy pana Krzysztofa Krzemińskiego oraz patronat medialny Gazety Redzkiej. Uroczystego otwarcia konferencji dokonali: burmistrz Miasta Redy pan Krzysztof Krzemiński, dyrektor Niepublicznego Przedszkola „Przygoda” w Redzie, pani Dorota Korczakowska, wicedyrektor Prywatnej Szkoły im. T. Halika w Redzie, pani Marta Joanna Maszota oraz koordynator zespołu organizacyjnego Redzkiego Półmaratonu Edukacyjnego i Redzkiego Maratonu Edukacyjnego pani Irmina Żarska.

Wygłoszono sześć wykładów. Pani Beata Chojnowska-Gąsiorek opowiedziała o wykorzystywaniu hologramów w edukacji przedszkolnej. Co więcej, uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia jej pomysłów w praktyce, dzięki przygotowanym materiałom i aplikacjom. Pani Aleksandra Kwaśniewska przedstawiła informacje na temat swoich badań nad znajomością liter u pierwszo- i drugoklasistów, a także tego, jak istotne jest nauczanie liter już w przedszkolu. Pani Joanna Węglarz opowiedziała o rozwijaniu umiejętności społecznych w przedszkolu oraz swojej najnowszej książce „Wspólna przygoda”. Pani Dorota Kujawa-Weinke przedstawiła swoje pomysły związane z czytaniem literatury w przedszkolu. Pani Bogna Nyczówna-Perucka opowiedziała o swoim podążaniu za pytaniami dzieci i o zajęciach, które są nimi inspirowane. Pan Leszek Dowgiałło zwrócił uwagę na to, jak istotne są komunikaty, które kierujemy do dzieci.

To nie ostatnie wydarzenie edukacyjne, które zostało zorganizowane przez nauczycieli Prywatnej Szkoły Podstawowej im. T. Halika w Redzie. Obecnie zajmują się oni przygotowaniem II edycji Redzkiego Maratonu Edukacyjnego, odbędzie się on w dniach 1-2.02.2020.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *