Ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Urzędzie Miasta w Redzie

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Urzędzie Miasta w Redzie

- kategoria Aktualności, Miasto, Na sygnale
Fot. KPP Wejherowo

26 sierpnia odbyły się w budynku Urzędu Miasta w Redzie ćwiczenia, w których uczestniczyli policjanci powiatu wejherowskiego. Działania te miały na celu sprawdzenie poziomu przygotowania oraz sprawności działań odpowiednich służb w przypadku zaistnienia prawdziwego zagrożenia.

Zadanie policji polegało na organizacji ruchu drogowego w miejscu prowadzenia akcji ratowniczej. Mundurowi dbali również o to, by na teren nie dostały się żadne niepowołane osoby oraz żeby pirotechnik rozpoznał podłożony ładunek.

Zgodnie z założeniem, po godzinie 10:00 dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o pożarze i zadymieniu kilku pomieszczeń w budynku Urzędu Miasta w Redzie. Po godzinie 10:00 ewakuowano pracowników Urzędu Miasta w związku z informacją o pożarze i podłożeniu w budynku ładunku wybuchowego.

Funkcjonariusze, poza organizowaniem ruchu drogowego, dbali aby podczas trwania akcji gaśniczej i oddymiania pomieszczeń nikt nie wszedł na teren prowadzenia akcji ratowniczej. Innym symulowanym zdarzeniem było odnalezienie na parterze budynku kartonowego pakunku z napisem „To jest bomba”. Informacja o pakunku niezwłocznie trafiła do funkcjonariusza z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Przybył on na miejsce i dokonał rozpoznania. Paczka, zgodnie z założeniami, okazała się atrapą ładunku wybuchowego.

Sierpniowe działania były ćwiczeniami zorganizowanymi przez wejherowskich policjantów, którzy współpracowali z podmiotami pozapolicyjnymi. Miały one na celu, tak samo jak podobne akcje ćwiczeniowe, doskonalenie współdziałania sił policyjnych różnych szczebli z podmiotami pozapolicyjnymi oraz osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo ludzi na zarządzanym przez nich terenie w przypadku prawdziwego zagrożenia pożarowego i bombowego.

Celem ćwiczeń dowódczo-sztabowych było przede wszystkim podniesienie poziomu wiedzy uczestników, ale i usprawnienie umiejętności praktycznych. Była to także doskonała okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami działań oraz do wypracowania umiejętności współdziałania.

Źródło: wejherowo.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *