Burmistrz miasta z absolutorium i wotum zaufania

Burmistrz miasta z absolutorium i wotum zaufania

- kategoria Aktualności, Komunikaty, Miasto
fot. Marcin Bruniecki, GR

Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński kolejny rok z rzędu uzyskał absolutorium i – po raz pierwszy, zgodnie z nowymi przepisami – wotum zaufania .

Rada udzieliła burmistrzowi wotum zaufania po przedstawieniu Raportu o stanie Gminy za rok ubiegły. To nowy obowiązek, wynikający ze zmian w ustawie o samorządzie gminnym. Raport stanowi podsumowanie 2018 roku pod kątem działań realizowanych w poszczególnych obszarach, takich jak inwestycje, edukacja, gospodarowanie mieniem, sprawy społeczne, kultura i sport. Dokument został przedstawiony Radzie Miejskiej 31 maja 2019 roku i opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Redy. Podczas wczorajszej, X Sesji Rady Miejskiej w Redzie raport był przedmiotem debaty, której wynikiem było podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Redy wotum zaufania za rok 2018. Raport o stanie Gminy Miasto Reda w roku 2018 przygotowali pracownicy Urzędu Miasta w Redzie i jednostek podległych. Miasto nie korzystało z usług firm zewnętrznych.

Uchwała w sprawie udzielenia wotum zaufania została przyjęta 16 głosami, przy 3 głosach wstrzymujących się i 2 osobach nieobecnych. Uchwała w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Redy absolutorium za rok 2018 została przyjęta 15 głosami, przy 3 głosach wstrzymujących się i 3 osobach nieobecnych.

Źródło: Urząd Miasta

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *