27. Finał WOŚP w Redzie – na scenie m. in. Maryla R.

27. Finał WOŚP w Redzie – na scenie m. in. Maryla R.

- kategoria Aktualności, Kultura, Wydarzenia

W ramach 27. Finału WOŚP w Fabryce Kultury zorganizowano liczne występy, które odbywały się na przemian z licytacjami. Na scenie wystąpiła m. in… Maryla Rodowicz. A właściwie jej sobowtór, który – trzeba przyznać – dość wiernie odzwierciedlał wizerunek polskiej gwiazdy.

Licytowano m. in. jazdy konne, wejściówki do Aquaparku Reda, kurs nauki jazdy, obrazy, liczne gadżety, a nawet tort. Najwyższą cenę – 700 zł, zapłacono za kurs prawa jazdy w firmie JANKAR. Przez cały ten czas równolegle odbywał się kiermasz  książek oraz działała kawiarenka, w której można było skosztować wypieków przygotowanych przez młodzież.

Na scenie wystąpili: grupa teatralna Koniczynka, Martyna Piesiak, Mikołaj Kruger – soliści z SP 2, Krzysztof Kreft, Magdalena Mikulska, Redzka Orkiestra Dęta, Ada Czuryńska, zespół Autogram i zespół Alibi. Podczas Finału w Redzie udało się zebrać około 60 028 zł: Ponad 11 tys. zł na licytacjach i ponad  40 tys. zł z puszek.  Najwięcej do puszki zebrała: Kinga – 3 028 zł oraz Marysia i Magda. W ich puszkach znalazło się po 2 000 zł.

Organizacją 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zajęły się redzkie szkoły i Fabryka Kultury. Środki zebrane podczas imprezy mają zostać przeznaczone na wyposażenie szpitali dziecięcych w specjalistyczny sprzęt.

W skład sztabu tegorocznego Finału wchodzili: Hanna Kwaśny, Tomasz Wiśniewski, Łukasz Kamiński, Mateusz Kamiński, Zuzanna Chuchała, Joanna Żaczek, Alicja Radzio, Magdalena Szornak, Marlena Jasińska oraz pracownicy MDK i obsługa kawiarenki.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *